Препарати заліза (Fe від лат. Ferrum) вкрай важливі, так як порушення балансу солей Fe в організмі і їх недолік є причинами появи недокрів'я. З усіх захворювань крові це найбільш поширене. Від залізодефіцитної анемії страждає близько третини населення планети.
Стан гематологічного синдрому, при якому має місце дефіцит гемоглобіну, призводить до серйозних системних збоїв. Ситуація може призвести до гіпоксичної коми, тому слід вдатися до своєчасного лікування - заповнити бракуючий елемент за допомогою спеціальних засобів, що усувають нестачу.
Придбати їх за вигідною вартістю ви зможете в аптеці Farmaco. Ми пропонуємо великий вибір лікарських засобів від провідних виробників.
Для життєдіяльності людини даний елемент незамінний. Він уможливлює транспортування кисню. Зазвичай його кількість коливається в межах 2.5-4.5 грамів. Речовина є важливим елементом гемоглобіну, бере участь в фізико-хімічних процесах, від яких залежить вироблення енергії, а також в синтезі ДНК і метаболізмі.
Дефіцит призводить до залізодефіцитної анемії.
Більш відома назва недуги - недокрів'я. Характеризується хронічною нестачею Ferrum. Його недостатня чисельність провокує руйнування в еритроцитах гемоглобіну. Результат - кров'яні клітини перестають приєднувати кисень, що незабаром призводить до кисневого голодування. Крім погіршення метаболізму відчутним буде загальний занепад сил. Хвороба є загрозою як здоров'ю людини, так і його життю.
За добу організм втрачає 2 грами Fe. Воно виводиться за допомогою сечовидільної системи. У жінок ще і в період критичних днів. Статистика за останні роки свідчить, що від недуги страждає кожен 6-й чоловік та кожна 3-тя жінка. У групі ризику знаходяться діти до 3-х років, а також дівчатка-підлітки і жінки в положенні.
Названим категоріям рекомендується додаткове вживання елемента. У каталозі "Фармако" ви знайдете найбільш підходящий для себе варіант.
Впоратися з захворюванням можна за рахунок спеціальної дієти, яка складається з залізовмісних продуктів. Лікарі часто призначають пероральні варіанти. Пацієнтам, які перебувають на стаціонарному спостереженні, можуть призначити ін'єкції. Гемотрансфузії - переливання компонентів крові з еритроцитами, - роблять виключно у важких випадках.
У жінок добова норма речовини вище, ніж у чоловіків - 15 проти 10 мг. Різниця обумовлена функціонуванням гормональної системи і наявністю менструальних кровотеч. Для вагітних показник ще вище - до 20 мг, іноді - більше. У лікувальній практиці вже сформувалася традиція призначати всім майбутнім матерям препарати заліза. Для дітей діють інші параметри. Залежно від віку їм буде потрібно від 5 до 15 мг.
У початковій стадії і при важкому стані симптоматика буде відрізнятися. Перші ознаки не дозволяють відразу визначити, що має місце конкретна хвороба, так як подібні симптоми характерні і для інших захворювань. Тому необхідно проводити комплексне обстеження.
На розвиток анемії на ранній стадії буде вказувати:
Сидеропенічний синдром (важке протікання недокрів'я) супроводжується:
Хвороба, якщо її не лікувати, принесе організму непоправної шкоди. Кисневе голодування, проблеми з концентрацією і загальна слабкість - це тільки початок. Якщо недокрів'я зберігається протягом тривалого часу, ускладнення можуть бути критичними.
Вагітні жінки через брак Ferrum ризикують отримати затримку розвитку плода. Зустрічаються і передчасні пологи. У дітей фіксується проблеми в зростанні і психічному розвитку.
У переліку інших ускладнень:
Перший крок в лікуванні анемії пов'язаний зі зміною регламенту харчування. Нова дієта повинна містити продукти, збагачені цією речовиною. Їх перелік великий. В цілому це доступні для кожного назви.
Збагатіть свій раціон:
Продукти, багаті Fe, не дадуть бажаного ефекту при вагітності і крововтратах. З огляду на підвищені потреби в елементі у дітей молодшого віку і дівчаток-підлітків, дієтичні заходи для них можуть виявитися недостатніми. Лікування передбачає застосування лікарської терапії. Раціон, в якому містяться названі продукти, відмінно підходить для збалансованого харчування. Якщо з'являються проблеми, що вказують на недокрів'я, його в більшості випадків буде недостатньо. Тому застосування препаратів заліза стає неминучим.
Сучасна фармацевтика пропонує широкий спектр медикаментів. Всі вони розділені на кілька груп. Залежно від конкретної ситуації, рекомендацій лікаря і власних уподобань ви можете підібрати для себе терапевтичні варіанти:
Для вагітних жінок передбачені залізовмісні засоби комплексного типу. Такі вироби містять фолієву кислоту. Медикаменти, що містять L-серин, а також вітаміни D і C, відрізняються хорошою всмоктуваністю.
Для лікування гіперфосфатемії призначені тривалентні склади, так як вони не завдають шлунку шкоди. Двовалентні ліки - найбільша група. Вони ефективні з точки зору всмоктування, так як заповнюють дефіцит практично моментально. Але при цьому провокують подразнення слизової шлунка і дванадцятипалої кишки.
Парентеральні медикаменти представлені у вигляді ін'єкцій. Лікування з їх допомогою проводиться виключно в стаціонарі.
Популярність препаратів заліза помітна за кількістю їх варіацій. Лікувальні вироби представлені у вигляді:
Таблетки розчиняються в шлунку, тому вивільнення активних компонентів відбувається повільно. Отже, пацієнтові не загрожує роздратування оболонки шлунка. Але є і мінус. Частина розчиняється у відділах кишечника, в яких в принципі неможливо всмоктування Fe. Тому в плані засвоєння такий варіант поступається іншим.
Капсула - це не менш зручна форма. Але такий варіант не підходить для дітей. Також капсулу не можна ділити на дві дози. Нарешті, її розчинення нерідко викликає місцеве подразнення слизової оболонки шлунка.
Для дітей найоптимальнішим варіантом буде сироп. Його консистенція сприяє обволіканню слизової. Всмоктування відбувається повністю і швидко. І тут присутній недолік - смак у сиропів далеко не завжди приємний. Наявність цукру не дозволяє користуватися діабетикам. Концентрація діючої речовини також позначається на зубної емалі.
Однаково зручними і для дорослих, і для дітей є пастилки. Вони мають приємний смак, при цьому не псують зубну емаль. Ця форма гарантує цілком непогане всмоктування.
Суворо не рекомендується використовувати на свій розсуд. Призначають тільки тим, у кого діагностовано залізодефіцитну анемію. При цьому аналізи дозволяють проаналізувати і оцінити ступінь недостачі.
Медикаменти зазвичай швидко всмоктуються. Недотримання норми або самостійний прийом ліків може призвести до надлишку субстанції в організмі. У такій ситуації ускладнення і серйозні побічні ефекти неминучі. Терапія здійснюється тільки під наглядом лікаря.
Попадання всередину надмірного обсягу речовини призводить до отруєння. Воно проявляється через 6 годин після прийому. При цьому виділяють п'ять стадій отруєння:
1. На першій у пацієнта спостерігається блювота, в тому числі з кров'ю, біль в животі і діарея, сонливість і дратівливість. Сильне отруєння супроводжується прискореним серцебиттям, прискореним диханням, втратою свідомості, зниженням артеріального тиску і комою.
2. На другому етапі - від 6 до 48 годин - з'являється видимість поліпшення самопочуття.
3. Але на третій фазі (12-48 годин) фіксується комплекс негативних реакцій організму: жар, різке зниження артеріального тиску, жовтяниця, кровотеча і судомні напади.
4. На четвертому періоді може відмовити печінка. У такій ситуації пацієнт може померти від шоку, патологій згортання крові і кровотечі. Відзначається млявість (летаргія) і дезорієнтація, іноді - кома.
5. На завершальній стадії відбувається обструкція кишечника і шлунка рубцевої тканиною. Це викликає спастичний біль в животі і блювоту. Наслідком є виникнення цирозу - важкого рубцового ураження печінки. Передозування вимагає негайної діагностики і лікування.
Дані лікарські засоби протипоказані хворим на артеріальну гіпертензію ступеня 2 і 3, серцеву і печінкову недостатність.
Важливо: у нас ви завжди можете отримати професійну консультацію з будь-якого представленого на сайті фарм - засобу. Але приймати препарати заліза необхідно тільки за показаннями і призначенням лікаря! Спеціаліст підбере дози, курс, тривалість, проконтролює стан організму і ефективність обраного препарату. Хто може призначити? Лікар-кардіолог, терапевт, гематолог, гінеколог, неонатолог, педіатр.
Препарати заліза | Ціна |
---|---|
Zest Феррум Ретард, таблетки, №30 | 326.90 грн. |
Венофер, розчин для ін'єкцій, ампули 5 мл, 20 мг/мл, №5 | 1822.50 грн. |
Гематоген, Натур+, з кокосовою стружкою, 40 г | 24.60 грн. |
Гематоген, Натур+, з кунжутом, 40 г | 24.60 грн. |
Гематоген, Натур+, плитка 50 г | 22.90 грн. |
ТОП-3 недорогих товарів від Farmaco.ua:
Гематоген, Натур+, плитка 50 г;
Гематоген, Натур+, з кокосовою стружкою, 40 г;
Гематоген, Натур+, з кунжутом, 40 г;
Найпопулярніші Препарати заліза від Farmaco.ua:
Гематоген, Натур+, плитка 50 г;
Феррум-Лек, таблетки жувальні, 100 мг, №30;
Тотема, розчин для внутрішнього застосування, ампули 10 мл, №20;
ТОП-3 преміум товарів з даної категорії від Farmaco.ua:
Феринжект, розчин для ін'єкцій та інфузій, 50 мг/мл, флакон 10 мл, №1;
Суфер, розчин для внутрішньовенних ін'єкцій, ампули 5 мл, 20 мг/мл, №5;
Фероксид, розчин для ін'єкцій, ампули 5 мл, 20 мг/мл, №5;